Стародавнє місто Лева…Місто запашної кави, вуличок, викладених бруківкою, місто, що увібрало в себе кращі європейські традиції. Щороку Львів відвідують не тільки українці, але й іноземні гості.
Ми зібрали найцікавіші місця, які варті уваги — пропонуємо ознайомитись з ними. Ви будете здивовані, наскільки багатий Львів цікавими визначними пам’ятками!
Площа Ринок
Це львівський музей просто неба. Площу було закладено ще за часів правління львівського князя Данила Романовича. Тут розташувалися середньовічні будівлі, архітектура яких надає Старому місту неповторного шарму. Більшість екскурсій починаються саме тут.
Влітку тут відчиняють свої тераси багаточисленні кафе, ресторанчики та бари.
А як гарно на цій площі на різдвяні свята! Тут влаштовують справжні різдвяні ярмарки. І в цей час Старе місто наповнюється чарівною, магічною атмосферою свята. Тож вам обов’язково буде на що подивитись!
Італійський дворик
Ця локація звично потрапляє до переліку об’єктів, які рекомендують подивитись у Львові. Тут жили багаті купці, королі і королеви, а сьогодні це одне з найбільш затишних і красивих місць у Львові.
Тихе, затишне місце в стилі епохи Відродження, що розташувалося у палаці Корнякта. Тут завжди багато туристів. Італійський дворик буде чудовою фотолокацією, фото з цього місяця стануть справжньою окрасою ваших соціальних мереж. Це мегаромантичне місце, яке В цьому дворику ви можете випити горянтко кави або перекусити — знизу є заклад, де смачно нагодують.
Високий замок
Мабуть, найвпізнаваніша локація Львова!
Доречі, її назва з часом втратила свою актуальність, бо від замку лишилась лише невеличка частина. Діставшись пікової точки, ви побачите Львів як на долоні, вам відкриються захоплюючі дух панорами міста. Спускаючись, ви теж будете спостерігати чарівні краєвиди старого та нового Львова.
На території, що займає замок, встановлено також камінь Яна Собеського — присвята для польського короля за перемогу на туркськими військами у 1675 році.
Палац Потоцьких
Ще одна з відомих архітектурних пам’яток Львова. Цікава вона і своїм зовнішнім виглядом, і оздобленням кімнат, які й досі зберегли у собі дух життя графів та графинь.
До зведення будівлі залучили французького архітектора Людвіга де Верні та поляка Юліана Цибульського.
Панувати у маєтку господарі почали у 1880 році — саме тоді було завершено будівництво. Площа садиби займає понад 3000 метрів квадратних.
У 2000 році палац передано у підпорядкування Львівські галереї мистецтв.
Палац виконано у стилі класицизму з бароковими елементами. Прикрасою палацу є величезні вікна, оздоблені фігурною ліпкою, балкони та балюстради. А перед самими палацом вимощено доріжки з червоної та сірої плитки.
Львівська національна опера
Збудований у 1900 роках минулого сторіччя, Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької є справжньою окрасою міста Лева.
Працював над зведенням Зигмунд Горголевський. Стиль архітектурної пам’ятки поєднує у собі ренесанс та бароко. Дійсно вражають скульптури,що знаходяться і всередині, і ззовні. Їхнє авторство належить талантам скульптурного мистецтва — Марковському, Войтовича, Попеля. Всередині оперу декоровано позолотою, мармуром, є декоративний живопис.
Зал, де розташовані глядацькі місця, оформлений у білих кольорах з позолотою, своєю формою схожий до музичного інструмента — ліри. В ньому містяться балкони, партер, лоджії.
Справжньою прикрасою є музи, атланти, генії, виліплені з гіпсу. Освітлення дає помпезна люстра з бронзи, яку проектував Горголевський.
Сьогодні Львівська опера чекає глядача на оперети, балет, театральні постановки та спектаклі.
Приїжджайте до Львова! Це місто завжди чекає на гостей, пригостить смачною кавою з шоколадом або круасаном. Тут ви відчуєте атмосферу дива, радості, зможете розслабитися і відпочити душею.
Більше про цікаві місця міста Лева читайте у розділі ” Туризм Львів” на нашому порталі.