Карпати є надзвичайно популярним туристичним регіоном, особливо принадним взимку, коли схили гір вкриваються пухким снігом. Ця стаття розповість про найвищий гірськолижний курорт України – Драгобрат, уподобаний здебільшого любителями активного, екстремального дозвілля.
У тексті наводиться загальна інформація про даний престижний курортний комплекс, а також даються рекомендації щодо проведення відпустки чи кількаденного вікенду в ньому для відпочивальників з різними фінансовими можливостями.
Особливості й переваги
Усіх, хто відвідує цю високогірну локацію вперше, буквально заворожує тутешня природа. Звідси відкриваються панорами неймовірної краси.
З одного боку комплексу відкривається вид альпійські луки-полонини та вікові хвойні лісові хащі біля підніжжя гори Стіг, а з іншого – видніється скупчення гір Близниця та обриси найвищого масиву Карпат. Називається він Чорногор, і саме до його складу входить легендарна Говерла заввишки 2061 метр.
Але мальовничий гірськолижний курорт Драгобрат здобув таку популярність не лише через свої природні красоти. Він є вибором лижників із досвідом і водночас підійде для початківців. Хоча багато курортників вважають це місце дорогим, насправді в ньому можна відпочити й економно.
Ще одним плюс даного комплексу – значна тривалість періоду для катань. Природний сніговий покрив з’являється на схилах гір тут уже в листопаді і не розтає практично до травня.
Відвідувачам відповідного об’єкту пропонується широкий вибір трас для спуску з гори Стіг. Усього їх тут вісім. Отримати відчуття драйву можна, катаючись не лише на класичних лижах: не менш яскраві емоції гарантовані й для тих, хто обирає сноубординг або фрірайд.
Додатковими причинами для того, щоб обрати відпочинок на Драгобраті, є розвинена інфраструктура відповідного регіону, сприятлива для зимових розваг та екскурсій погода, а також зручне розташування.
Населеним пунктом, розташованим до цього гірськолижного комплексу найближче, є селище Ясеня. Мандрівники, що подорожують на власному автомобілі зі сходу України, дістаючись до нього, проїжджають Івано-Франківськ, Надвірну, Яблуницю, Яремче та Лазерщину.
А шлях до Ясині з Одеси пролягає через Чернівці та Косів або через Балту, Тростянець і Делятин. Останній варіант є коротшим приблизно на 60 км.
Загалом дорога від Києва на авто займе близько 10 годин, від Одеси – приблизно 13 годин.
Бюджетний відпочинок на Драгобраті
Думка про захмарну дорожнечу відповідного гірського курорту не цілком відповідає дійсності. Відпочити на ньому можуть дозволити собі й люди зі скромними грошовими доходами та ощадливі туристи.
Таким мандрівникам варто добиратися із Ясінею до цього курорту таксі-позашляховиком. Таксисти беруть 300 грн із особи.
Оскільки чи не левова частка витрат на таке задоволення припадає на оплату орендованого житла, курортникам з обмеженим бюджетом варто обрати готель економ-класу або кімнати в приватному секторі.
Серед готельних закладів відповідної цінової категорії варто назвати кілька варіантів.
1. «Краєвид». У цьому готельчику (+38 68 706 000 8) вартість проживання за одну добу складає від 450 гривень без харчування, а з вечерею та сніданком – від 750 гривень для однієї особи. Зручності при цьому в номерах є.
2. «Велика Ведмедиця». Готельний комплекс, ціни в якому на початку сезону стартують від 800 UAH за ніч на одну людину. Дана плата включає дворазове харчування й можливість відвідування сауни й чанів (2 години на добу). Телефон для бронювання – +38 098 26 97 999.
3. «Хатина». Гостьовий котедж, що пропонує ціни на Драгобраті від 800 ₴ за особу, включаючи сніданок и вечерю. У високий сезон, зокрема в період різдвяно-новорічний свят відповідна вартість зростає приблизно на 50%.
Вартість підйомників також різниться. Вона залежить від кількості підйомів та самого типу skipass. Найдешевшим варіантом є підйомники-мультиліфти. Наприклад, для туристів, що не проживають на території даного гірськолижного комплексу, одноразовий підйом таким транспортним засобом обійдеться в 40 гривень, а піднятися цим же витягом 10 та 20 разів коштуватиме 200 і 300 гривень відповідно.
На туристичному комплексі «Карпатська чайка» разове користування навчальним витягом коштуватиме 60 UAH для дорослого, а малий учбовий мультиліфт турбази «Оаза» – від 30 гривень.
Прокат обладнання (Драгобрат), зокрема лижного костюму, туристам-бюджетникам пропонується від 150 UAH на день.
Елітний відпочинок
Для людей заможних проживання та розваги на цьому топовому гірськолижному курорті обходяться в кругленьку суму.
Вони можуть собі дозволити трансфер від Ясеня до Драгобрату машиною ГАЗ-66, що обійдеться в 3 тисячі ₴.
Претендентам на відпочинок преміум-клас варто розглянути розташований поруч із підйомником готель-котедж «Ялинка» (+38 093 170 95 69), ціна двомісних апартаментів у якому стартує від 5000 гривень за ніч. Згідно відгуків постояльців, цей заклад отримав оцінку «неперевершено».
Серед інших п’ятизіркових готельних закладів курорту слід назвати «Діамант» (+38 073 5 777 262), в якому найдорожче обійдеться оренда двокімнатного панорамного номера, та готель «Янтри» (+3 8 066 631 23 21).
Гідно оцінять респектабельні відпочивальники й «Апарт-готель 5 камінів», інфраструктура якого включає просторий басейн для плавання. У ньому за перебування в апартаментах з терасою клієнти платять близько 5 тисяч UAH за добу.
Зазвичай в готельних комплексах преміального цінового сегмента є ресторани з відмінною кухнею, харчування в яких їх гості можуть собі дозволити.
Інші вартісні ресторації, які можна порекомендувати небідним туристам, що обрали зимовий відпочинок (Драгобрат) – «Оаза» (тел. для резервації столика +38 068 699 35 35) або «Різдво» (тел. +38 068 556 61 00).
Спектр розваг на курорті взимку
Більшість курортників приїздить сюди заради катання на лижах. Досвідчені лижники обходяться мінімальним інструктажем спеціалістів, а для початківців тут пропонує свої послуги лижна школа. Заняття проводяться як індивідуально, так і в групах.
Навчають кататися на лижах тут малюків від 3 років. Для новачків та дітлахів на курорті є спеціальні, адаптовані для них траси, зручні й безпечні.
Численні місцеві спуски-траси даної гірськолижної локації, які відрізняються рівнем складності, також використовуються для катання на сноуборді за участі професійного інструктора та на снігоходах.
Спортсмени з досвідом, що люблять пригоди, обирають фрірайд – екзотичну та екстремальну розвагу у вигляді катання по незайманому снігу та сноуборді або гірських лижах поза зоною обслуговування трас.
Місцевий сервіс включає послуги оренди гірськолижного спорядження, лиж, сноубордів, спортивного вбрання та аксесуарів.
На курорті є фінські сауни, лазні та чани, зали з більярдними та тенісними кортами. А любителі верхової їзди, яким до вподоби активний відпочинок на Драгобраті, можуть вирушати на кінні прогулянки.
Інші доступні в даному регіоні види дозвілля – форелева риболовля, аерохокей та футбол на снігу. Для фанатів пізніх тусовок тут працюють нічні клуби та караоке-бари.
А любителям піших походів тут пропонують трекінг – туристичні вилазки-мандрівки карпатським лісом, який дарує цілющі пахощі ароматної хвої і величезний заряд бадьорості та адреналіну.
З 9.00 до 18.00 години щодня тут працюють підйомники, подорож на яких дозволяє оглянути з висоти пташиного польоту всі гірські краєвиди, що вражають величчю й мальовничістю.
Всього на даному гірськолижному курорті функціонує 8 витягів крісельних з ратраками та 3 бугельного типу з ратраками, а ще тут є мультиліфти за лижників-початківців. Знаходяться всі вони в одному місці – біля гори Стіг.
Висота підйому цих конструкцій – від 200 до 1500 метрів. Ціни на skipass на Драгобраті залежать від віку користувачем, виду й висоти самого підйомника та кількості підйомів.
Оскільки даний гірськолижний комплекс Карпат є дуже затребуваним, бронювати путівки та номера в його готелях і гостьових будинках потрібно заздалегідь. Особливим ажіотаж тут спостерігається в період різдвяно-новорічний свят – адже подорож в цей дивовижний куточок можна порівняти з чарівною, незабутньою казкою, що запам’ятовується назавжди.
Більше актуальної інформації про зимовий відпочинок на Львівщині читайте в рубриці Туризм на нашому порталі.