Міністерство культури й інформаційної політики України підписало наказ про затвердження історико-архітектурного опорного плану Львова. Тож місто отримало важливий стратегічний документ для збереження нерухомої культурної та історичної спадщини.
Пресслужба Львівської міської ради повідомила про це.
Історико-архітектурний опорний план містить інформацію про об’єкти культурної та архітектурної спадщини міста, також він є основним генпланом міста. На цьому плані позначені, як і пам’ятки архітектури, так і історична забудова, історичні містобудівні об’єкти, пам’ятки історії та елементи ландшафту.
«Відтепер будь-яке будівництво, реконструкція чи реставрація у межах історичного ареалу також вимагатимуть низки додаткових погоджень проєктної документації у ще однієї інстанції – Мінкульту. Отримати дозвіл на будівельні роботи стане складніше»,
розповіла Наталія Алєксєєва з львівського міськвиконкому.
Процес самого погодження науково-проєктної документації був дуже довготривалим. Ще наприкінці 2021-го року Львів відправив документ на погодження до Міністерства культури.
«Окрім бюрократичних моментів, 2022-го року відбулися законодавчі зміни щодо вимог оформлення опорних планів. Усе це ще більше затримало й до того непростий процес погодження. Однак нелегкий шлях таки вдалося подолати та після багаторічних очікувань Львів таки має історико-архітектурний опорний план»
пояснили в департаменті містобудування Львівської міськради.
Тепер узгоджений план, згідно з усіма законодавствами, завантажать у будівельну систему Львову. Де знаходить частина місцевих пам’яток міста він був, завантажений ще минулого року.
Більше актуальних новини Львову на порталі lviv-day