Відкриття музею автентичного одягу та прикрас за зібраних зі всієї України. Колекціонерка та етнограф збирала, відновлювала та формувала етноодяг упродовж 30 років. З 19 лютого 2024 року свої двері для відвідувачів відчинить музей приватної колекції Роксоляни Шимчук.
«Першу свою сорочку я купила ще в минулому тисячолітті, 1989 році на фестивалі «Червона рута». Вже не пригадую хто підказав, що автентичний стрій можна знайти на Буковині. Перший свій стрій я купила за студентські гроші й він для мене був надзвичайно красивий, неперевершений. Ця сорочка у мене є, але, звичайно тьмяніє перед шедеврами, які вдалось назбирати за ці десятки років»
згадує свої спогади Роксоляна Шимчук.
Колекціонерка не називає всієї суми та кількості колекції, втім у колекції налічується декілька тисяч вибраних зразків українського народного мистецтва.
Сама експозиція поділена за регіонами: Гуцульщина, Покуття (Городенківське, Снятинське, Коломийське), Буковина, Поділля, Львівщина, Волинь, Бойківщина, Подніпров’я та Лівобережна Україна. Також ж у планах, облаштовувати тимчасові виставки, експозиції.
«Колекціоную шедеври народної творчості, а тому вибір, що виставляти в постійну експозицію, був дуже важкий. То страшні муки. Колекція, як дитина, не можу одне виставити, а інше лишити в скрині поза увагою. За кожну річ серце щеміло. Згодом змирилась, що цілі розділи поки не виставляю: борщівську дитячу сорочку, колекцію буковинських наміток тощо»
розповідає етнограф Роксоляна Шимчук.
Завдяки фінансовій підтримці за Програмою конкурентно-спроможної економіки України від американського фонду USAID у музеї з’являться аудіогіди чотирма мовами. Етнограф Роксоляна Шимчук описує експозицію та начитає українською мовою. Також на першому етапі зацифрування колекції, а в майбутньому планують створити інтерактивний сайт.
Для соціальних груп населення, а також військових, вхід до музею – безплатний, авторські екскурсії – за домовленістю.
Музей знаходиться в підвальному приміщенні за адресою: вулиця Коперника, 17.
Більше актуальних новин Львова читайте на нашому порталі lviv-day.