Якщо ви спланували подорож до Львова, або ж ви львів’янин, що вирішив дослідити культурні місця міста, то Музей етнографії та художнього промислу неодмінно має бути в вашому маршруті. В цьому закладі зібрані предмети побуту, знаряддя праці, меблі, посуд, українського народу та інших національностей.
Що цікавого подивитись в музеї?
Експонати музею етнографії та живопису поділені на дві частини.

Вже на вході ви будете вражені – всередині будівлі вишукане все – від сходів до стелі, від поруччя до колон. Музей був заснований в 1951 році, в наслідок об`єднання двох колекцій – Наукового товариства імені Тараса Шевченка і Міського промислового музею. Загальна кількість експонатів тут понад 80 тисяч.
Етнографічний відділ
У цій частині музею ви повністю поринете у життя нашого народу в різні століття української історії. Відділ налічує більш як 44 000 унікальних предметів. Ось які експонати тут ви може побачити:

- Фарфоровий, глиняний, скляний та металевий посуд: тарілки, горнятка, чаші, а також вази, підсвічники, підставки і т.п.
- Реконструкцію кімнат різного призначення – українських та ближніх народів. В них чітко продумані усі деталі, за допомогою знайдених артефактів вдалось відтворити точні копії спалень, кухонь та господарських приміщень.
- Три вишукані зали з старовинними годинниками – стаціонарними, стельовими, наручними, підвіски – годинники. Кожна зала стилізована та оформлена в певному кольорі. Тут налічується близько 500 годинників, до того ж і ті, що виконані майстрами Франції, Німеччини, Італії тощо.
- Колекцію українських пасхальних писанок.
- Національний одяг різних епох.
- Рибацький човен з сітями та снастями.
- Візницю та упряжку.
- Одну з найбільших колекцій меблів усіх часів, виконаних у найрізноманітніших техніках та дизайні: стільниці, шафи, комоди, скрині, ліжка, колиски тощо.
- Мініатюри старих церков та споруд, відтворені з максимальною точністю.
- Знаряддя для домашнього виробництва, полювання, фермерства.
- Музичні інструменти: арфи, фортепіано, скрипки.
Загалом, тут представлена уся атрибутика народного побуту, за різних часів, а також, основні його види діяльності: рибальство, гончарство, різьба, бджільництво та ін.
Мистецький відділ музею
У цій частині зберігаються витвори мистецтва різних напрямків, часів та походження.
Зокрема, тут ви зустрінете художнє дерево, біжутерію, картини, плакати, авторські текстильні вироби ручної роботи і т.д.

Витвором мистецтва, що безперечно є пам’яткою державного значення, є сама будівля музею та інтер’єр. Настінна ліпнина, вирізьблені арки, меблі та обруччя схід, безліч розеток – усе це створює незабутнє враження від самого лише перебування у музеї.
На даху будівлі “сидить” жінка – символ Ощадності, цю скульптуру ще часто називають львівською сидячою статуєю Свободи. Поруч неї також сидять два чоловіки, які символізують промисловість і сільське господарство. Під постатями виліплена таблиця “Галицька каса ощадності” – колишнє призначення будівлі.
Окремою гордістю музею є його актова зала, декорована скульптором Левандовським.
Цікаві факти про музей
- Найбільший етнографічний музей Львівської області.
- Тут зберігаються коптські тканини – вироби перших християн Єгипту, які зберегли основи їх мови.
- Серед експонатів є ліжко, зроблене на замовлення Катерини другої.
- Добірка перших європейських художніх рекламних робіт дев’ятнадцятого – двадцятих століть.
- Годинник, що був виготовлений головним французьким придворним художником – декоратором королівського двору Людовіка ХІV Андре Шарля Буля.
- Декоративна тарілка, що була виконана знаменитим митцем Бернардом Паліссі 17 століття.
- Один із найстаріших в світі церковних посохів.
- Існує версія, що у 1983 році від статуї Ощадності відпала рука з смолоскипом, прямо вниз на пішохідну зону. Зазначається також, що закінчилось це трагічно.
- В залах музею, серед експонатів, можна зустріти навіть цілу карету сімнадцятого століття.
- Колекція годинників, що зібрана тут є найбагатшою та найбільшою в Україні.
- Тут знаходиться унікальна двометрова майолікова ваза – вироблена у 16 столітті в Урбіно. На ній зображено одразу два витвори – з однієї сторони батальна сцена, з іншої – пейзаж. Схожі вази у світі можна зустріти тільки в музеях Нью – Йорку.
- Сходи музею, що ведуть до виставкових залів на другому поверсі, виготовлені з мармуру.

Аби оглянути усю експозицію музею та хоч трішки дізнатись про кожен з експонатів знадобиться чимало днів, а то й тижнів чи місяців. Та чи не чудова ідея взяти за традицію регулярний похід до музею, задля цікавого та зручного, поетапного вивчення історії та звичаїв власного народу, шляхом дослідження колекції закладу?
Збір експонатів до музею продовжується, зазвичай шляхом експедицій по селам та різним місцевостям України, з багатою історією.
Ціна в етнографічний музей Львова є досить демократичною, дорослий квиток вартує 60 гривень, пільговий – 30. Рекомендуємо також замовити екскурсію, аби дізнатись ще більше цікавих фактів про музей та його експозицію.
Серед платних послуг тут також відео та фотографування (100 та 4, а також є можливість фотосесії (800 гривень).
Графік роботи етнографічного музею: щодня, з 11:00 – 17: 30, понеділок – вихідний.
Головний корпус музею знаходиться на куті проспекту Свободи, під номером 15.
Більше актуальної інформації про цікаві місця Львову та області читайте в рубриці Туризм на нашому порталі.