У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка «Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-х до 2020-х».
Що ж можливо побачити в межах виставки?
У результаті ґрунтовного дослідження незалежних українських музичних ініціатив виникла сама думка про виставку. В межах виставки автори пропонують розглянути історію незалежної музики через призму спільнот, низових ініціатив та дослідити, як музика впливала на громадянське суспільство, віддзеркалювала та супроводжувала суспільні зміни та настрої.
У рамках виставки автори запропонували розглянути історію незалежної музики через призму спільнот, низових ініціатив та дослідити, як музика впливала на громадянське суспільство, віддзеркалювала та супроводжувала суспільні зміни та настрої у людей.
«Не естрадну українську музику звично називати культурним андеграундом – хоча це справжня вібруюча мембрана незалежності нашої країни. Ми поєднали у Муніципальному мистецькому центрі чудових дослідників, небайдужих до музики дизайнерів та архітекторів, щоб побудувати хронологію нашої музичної історії та сьогодення»
розповіла авторка ідеї проекту Ляна Мицько.
Теми та проблеми, з якими ми стикаємося сьогодні, не виникли вчора, а були актуальними й для попередніх поколінь, тільки втілювалися в артефактах інших часів. Добірку артефактів й цайтґайстів – від аналога до діджиталу, від паперових колажів до видруків на 3D-прінтері, від саморобних афіш до технологій із залученням ШІ – шукайте на “Вільній музиці”»
вважає Олена Погонченкова, кураторка та дослідниця проекту «Вільна музика».
Протягом цієї виставки проходить збір коштів для організації Musicians Defend Ukraine – благодійного фонду підтримки діячів української музичної індустрії, які зараз на фронті. Цю частину виставки представляє щемкий експонат – гітара Андрія Жолоба, гітариста групи «Бетон». Вона мовчить, бо чекає його з війни, де він виконує роль бойового медика.
«Ми прагнемо показати, що винятковий сплеск культури, який ми бачимо зараз, виник не на порожньому місці. Сучасні молоді музиканти продовжують культурну тяглість від попередніх поколінь – тож подивімося, звідки ростуть ноги, руки й голоси нового Українського Ренесансу»
говорить Назар Шешуряк, куратор та дослідник проекту «Вільна музика».
До кінця лютого 2024 року ви можете завітати виставку. Відвідувачі також можуть «повзаємодіяти» з деякими експонатами виставки, можете мати можливість відкрити для себе яскраві нові імена української музики, а також долучитися до низки освітніх подій у рамках програми (лекції та кураторські екскурсії). Їх докладну програму можна побачити на сторінці центру у Facebook.
Куратори – Назар Шешуряк (Амнезія) та Олена Погонченкова (Bubblegum zine). Дизайн та архітектура експозиції – Лєра Гуєвська та Олександр Бурлака. Авторка ідеї проекту – Ляна Мицько.
Більше новин Львову на порталі lviv-day