Японська кухня вже давно увійшла в серця та домівки українців. Вона приваблює своєю мінімалістичністю, вишуканим смаком, екзотичною подачею та свіжістю інгредієнтів. Особливим попитом серед українців користуються суші та роли. Звісно, що чим популярніше страва, тим більше міфів і цікавих фактів пов’язано з нею. З деякою цікавою інформацією ми поділимося з вами. Тому, коли ви наступного разу вирішите замовити суші у Львові, ви будете знати більше про цю страву.
Як суші стали стравою?
Історія винаходу такої популярної страви налічує більше ніж 1300 років. Цікаво, що спочатку у такий спосіб зберігали рибу. Приблизно у шостому столітті японці свіжу рибу щільно обкладали рисом і поміщали у спеціальні бочки під гніт. Таким чином відбувався процес природного бродіння, який тривав протягом декілька тижнів. Потім рибу вживали у їжу, а рис викидали. До речі, деякі токійські ресторани й досі готують суші таким екзотичним способом.
Згодом, з винаходом солі, рибу солили, а до неї подавали відварений рис, приправлений оцтом і цукром. В кінці 17 століття виробництво рису в Японії набрало значних обертів. Японці не тільки вживали його у їжу, а і готували рисовий оцет, яким приправляли відварений рис.
Суші у звичному для нас вигляді з’явилися в 19 століття у Токіо. Кухар, на ім’я Джоха зліпив кульки з рису, накрив рибою і додав трохи васабі. Таке блюдо популярно і нині в Японії. Воно має назву нігірі-суші.
У чому полягає різниця між суші та ролами?
Знайти різницю між суші та ролами не так вже і складно.
- Складові. Обидві страви складаються зі спеціального рису, заправленого рисовим оцтом, водорості норі та морепродуктами. Для суші найчастіше використовують тунець, вугор, лосось, креветки або восьминіг. Що стосується ролів, то начинка може складатися з найрізноманітніших продуктів: овочі, м’ясо, яйця, гриби, сир.
- Технологія приготування. Процес приготування суші зводиться до того, що з клейкого рису утворюють кульки довгастої форми, зверху кладуть рибу і перев’язують смужкою норі. Виготовлення ролів займає більше часу і зусиль. Готовий рис викладається на норі, потім начинка. Загортають це все у тугий джгут за допомогою спеціального килимка. Потім розрізають на кілька частин. Подають суші та роли разом з соєвим соусом, маринованим імбиром і васабі.
- Спосіб подачі. Суші це страва, яку потрібно вжити відразу після приготування. Їдять суші спеціальними паличками, занурюючи в соєвий соус тією стороною, де знаходиться риба. Роли не обов’язково вживати відразу після приготування, вони можуть постояти деякий час у холодильнику, не втрачаючи при цьому свого смаку.
Чому суші готують чоловіки?
Існує така старовинна японська традиція, згідно з якої тільки чоловіки допускаються до приготування суші. Японці називають таких чоловіків “Такумі сусі”, що переводиться як “виробник суші”.
До речі, для того, щоб скуштувати справжні японські суші, не обов’язково їхати до Токіо. Це можна зробити й в NOA. Тут ви можете поласувати справжніми японськими шедеврами.