Львів — старовинне місто України, засноване у 1256 році, яке зазнало чимало перебудов, з розвитком міста змінювались архітектурні смаки, стилі, незмінним залишалось одне підземелля. Львівські підземелля є легендою міста, а віднедавна можливість їх відвідування стало захопливим дійством, яке залишає приємні враження. У даній статті ознайомимось з підземним Львовом.
Підземелля костелу отців Єзуїтів
Рештки мурів за княжих часів XIII століття. Підземелля складається з трьох рівнів, частина якого засипана землею. Відвідавши підземелля Львова можна побачити різноманітні експонати: залишки керамічного посуду XVI століття, фрески XVII століття, найцікавішою знахідкою є різьблений саркофаг архієпископа Миколи Вижицького, цікаво те, що у саркофазі ніхто ніколи не був похований, а бічна стінка вдавлена.
Щоб потрапити на екскурсію у Львівські підземелля варто попередньо звернутись до інформаційного центру храму Святого Петра та Павла або зателефонувати за номером 067-671-42-16. Вхід у підземелля Львова є безкоштовним, а кожен охочий може залишити пожертвування у спеціальній скриньці, відкрите підземелля Єзуїтів для відвідувачів кожного дня з 11:00 до 20:00.
Підземелля під Преображенською церквою
Найбільше підземелля у Львові, розміщене під вівтарем Преображенської церкви. На місці храму колись був костел ордену тринітаріїв у XVIII столітті. Ціллю ордена було викупати християн з неволі в ісламських країн.
У розлогих залах монахи проводили процес поховання та ховали своїх ченців та вельможних людей. Підземелля складні, один з його проходів вів колись у монастир, який був неподалік розміщений. Відвідати це особливе та цікаве місце можна замовивши екскурсію у львівське підземелля. Знаходиться за адресою місто Львів, вулиця Краківська.
Підземелля монастиря бернардинів
Ще одним цікавим об’єктом підземного Львова є підземелля монастиря бернардинів. Для екскурсій доступна лише частина де розміщені два музеї: музей українського модерного мистецтва та гутного скла, інша частина підземель не збереглись.
Знаходиться за адресою Львів, вулиця Валова 18а, зануритись в атмосферу минулих років можна відвідавши підземелля у Львові безкоштовно з 10:00 до 19:00, у вихідні дні ( субота/неділя з 12:00)
Підземелля Домініканського монастиря
Цікавим фактом про підземелля Львову є те, що саме воно є одним із найстаріших у місті. За думкою вчених це залишки палацу князя Лева, який було збудовано у 1270 році. До уваги відвідувачів у залах підземелля представлена тематична експозиція, яка показує, розповідає про історію могутнього Домініканського ордену, історію України, людей, які пов’язані були з монастирем.
Відвідувачі матимуть змогу також побачити зал де розміщена шибениця, житло монаха-відлюдника, довгі проходи до ніш, у яких колись розміщували саркофаги та де був підземний монастир. Потрапити до підземелля Львову можна кожного дня, крім понеділка, тричі на день об 11:00, 14:00 та 17:00 там проводять екскурсії, замовити яку можна при вході у музей, який розміщений на площі Музейній.
Аптека-музей “Під чорним орлом”
Найдавніша з усіх існуючих аптек у Львові, яка має свої підземелля. У львівському підземеллі можна побачити багато унікальних експонатів: книги зі старовинними рецептами лікарських препаратів, колекцію медичних приладів, яким вже понад чотириста років, лабораторію середньовічного вченого-алхіміка.
Під час екскурсії у підземеллі Львова ви зможете побачити красиво оформлений торговий зал, окреме підземелля де проводилось “винолікування”, виготовляли протиотруту “теріак”, зал з дубовими бочками, у яких зберігалось вино, “диво-вино” для підняття гемоглобіну, яке і досі виготовляють та продають лише у цій аптеці. Оглянути підземелля можна за адресою вулиця Друкарська, 2 , графік проведення екскурсій по підземеллю Львова з 10:00 до 17:00.
Львів — місто кави, винахідників і пивоварів, яке переповнене таємницями, однією з яких є підземелля, сувора величавість стін, атмосфера середньовіччя подарують вам багато несподіваних відкриттів та приємних вражень.
Більше про цікаві туристичні місця Львову читайте в рубриці Туризм на нашому порталі.