Місто Львів зачаровує своєю атмосферою, красою архітектури, чарівністю й неймовірною красою. Але це не все, бо місто відомо завдяки смачній й запашній каві. Цей напій подобається багатьом, люди полюбляють випити зранку чашечку, щоб збадьоритися й розпочати день з новими силами.
Практично на кожній вулиці у центрі Львова можна знайти затишну кав’ярню, щоб замовити запашний напій або шоколадні вироби. Тому і складається враження, що все це тут просто народилося. Історія показує, що дані продукти просто зуміли добре прижитися, тому і тепер мають шалену популярність серед мешканців й гостей.
Трохи історії про улюблену продукцію
Цікаво зауважити, що перші кавові заклади з’явилися не у місті Лева. Книга-дослідження відомого дослідника Юрія Винничука доводить, що перша кав’ярня в Україні прийшла з Кам’янець-Подільського. Про історичні факти варто відзначити такі моменти:
- Кава прийшла до Львова від арабських дипломатів й з Відня. Там було відкрито кав’ярню галичанин Юрій Кульчицький. У 1683 році стає героєм оборони Відня від турецької навали. Саме тоді вже намагається познайомити левовий край з кавою;
- Сама за свої заслуги Кульчицький отримав триста мішків кави. Частина винагороди потрапила до Львова і дуже сподобалася мешканцям.
На сьогодні кава у чарівному українському місті являється цілим брендом. Причому напій завоював популярність не тільки в Україні. Величезна кількість туристів приїздить сюди, щоб випити філіжанку запашного напою, аромат якого асоціюється з благородством й затишком.
Якщо говорити про статистику, то за рік випивають 250 мільйонів горнят кави. Як мінімум, мільйон гостей придбало собі шоколадні сувеніри.
Тобто Львів – місто кави не, тому що її тут винайшли чи зробили щось видатне з даним напоєм. Неймовірна субстанція просто знайшла тут своє призначення, полюбилася мешканцями й гостям.
До речі не так часто можна почути «чашка кави». Частіше заведено говорити «філіжанка» або «горня». Це допомагає додатково створити унікальний колорит й особливу атмосферу, якої більше ніде не знайдеш.
Як видобувають улюблений кавовий напій?
Для того, щоб мешканці і гості історичного середовища могли насолоджуватися відмінною кавою, її потрібно десь брати. У цьому плані, Львів зумів виділитися. Адже, на відміну від усього світу, де кава являється рослиною, у Львові йдеться про корисні копалини. Зерна добувають з-під землі. Якщо говорити конкретніше, то йдеться про площу Ринок. Для того, щоб видобувати корисну копалину, підземелля обладнали шахтарськими елеваторами, транспортерами. Все це дозволяє вагонеткам піднімати нагору каву, що була видобута. Далі здобуток обсмажують, подають тим, хто прийшов до «Львівських копалень».
Цікаво і те, що кожен бажаючий має змогу відчути себе у ролі шахтаря. Перед цим отримавши каску з ліхтариком. Після чого насолодитися плодами своєї праці. Свіжозварена ще смачніше, у чому можна переконатися на власному досвіді.
Найкращим варіантом вважається віденська. Сама та смачна рідина, яка прийшла з Відня, стала першою, яка завоювала популярність й прихильність споживачів. Замовити є змога у найбільш популярних закладах, що розташовані у центрі.
Як пити каву по-львівськи, щоб отримати максимальну насолоду
Потрапляючи до чарівної атмосфери, починаєш відчувати, що поспішати нікуди. Навпаки, бажається сісти і насолоджуватися смачним й запашним напоєм. Милуючись при цьому безмежно красивими краєвидами міста. У даному плані можна дати кілька порад:
- Варто смакувати каву маленькими ковточками. Закушувати ягідним соусом. До речі фаворитом вважається вишневий соус з вершками;
- Гурмани ще додають кульку ванільного морозива. Приємного кавування!
Тобто пити з філіжанки можна назвати справжнім мистецтвом. Головне розуміти, що маєте відчути кожну нотку, особливість смаку й витонченість.
Усього в Україні працює 6000 кав’ярень. З них 27% припадає на столицю. Не можна сказати чи Львів випереджає цей показник, але як показують останні дані, принаймні 25% займає від загальної кількості. Тому можна стверджувати, що дане місто готове надати можливість випити кави чи не на кожному кроці. Та хіба може бути інакше, якщо приїхавши до міста, перше, що наміряється турист, так це посмакувати запашною філіжанкою шоколадної рідини.
Цікаві факти про улюблений напій мільйонів
Без цікавих фактів не обійтися, завжди знайдеться щось, про що варто знати фаворитам кави. Гідними уваги являються наступні факти:
- Мода на каву виникла у левовому місті тільки у 18 столітті, хоча сам напій був відомий у світі раніше. Навіть Богдан Хмельницький пробував, згадував як «кагве»;
- Перший заклад відкрився у Кам’янці-Подільському, датується 1672 роком. У 1683 році відкрили кав’ярню у Відні, вже відомим Юрієм Кульчицьким. Чоловік отримав кавові зерна, бо австрійці думали, що то корм для верблюдів;
- На перших порах каву могли собі дозволити тільки заможні люди. Але вже через деякий час стала доступною для всіх верству населення. Але справжній варіант був дорогим, тому бідніші люди розбавляли. Додавалася палена пшениця, горох, інколи навіть жолуді;
- Поширеним звичаєм було те, що як тільки людина прокидалася, одразу у ліжко подавали каву. Подібне рекомендували лікарі, які вважали, що не можна вставати з ліжка натщесерце;
- Особливими прихильницями напою являлися жінки. Бувало пані навіть брали каву до церкви, щоб випити філіжанку за причастям. Таким чином вважали що причастя захищається від повітря, що могло являтися нездоровим.
Звісно, це не всі цікаві факти, що стосуються самого популярного напою у світі. Завжди можна дізнатися щось новеньке, розпитати про улюблену можливість збадьоритися й відчути енергію на весь день.
Завітайте до міста Лева і скуштуйте кави
Складно уявити українця, який би ніколи не бував у чарівному місті і не пив каву, милуючись міськими краєвидами. І все це за чашечкою кави. Проте, якщо ще не відчули подібну насолоду й задоволення, тоді настав час надолужити. Чудове кавування поверне смак до життя з першого ковтка з філіжанки.
Якщо не знаєте, до якої кав’ярні завітати, то однозначно уваги заслуговую: «Львівські копальні», «Світ кави», «Вірменка», «Під синьою фляжкою». Багато хто вибирає «Віденську кав’ярню». Подібні заклади мають неймовірну атмосферу й історію, яка зачаровує. Хоча завжди можна відвідати будь-який інший заклад, що сподобається з особистих причин.
Більше цікавої інформації про історію та гастро Львову читайте на нашому порталі.