Тренд на здорове харчування все більше набирає обертів серед українців. І все частіше, говорячи про здорове харчування, мають на увазі боул. Боул – це метод подачі їжі, який прийшов до нас з Південно-Східної Азії та став гастрономічним трендом. Боул у Львові це дуже популярна страва, яку можна побачити в меню більшості ресторанів і кафе. Давайте ж дізнаємось, що таке боул? Та яка від нього користь організму?
Що таке боул? Звідки взялась така назва?
Сама назва боул пішла від назви посуду, у якій подається страва. Вважалось, що Будда і його прихильники харчувалися лише тією їжею, яку їм подавали як милостиню. Після сеансу медитації вони ходили з глибокою мискою, і селяни, яких вони зустрічали на шляху, клали до миски невеликі шматочки їжі. Це могли бути:
- рис;
- боби;
- фасоль;
- гриби;
- зелень.
В основному, їжа, якою харчувалися буддійські монахи, була вегетаріанською. Тому протягом довгого часу і боул теж вважався виключно вегетаріанською стравою. Інгредієнти, які найчастіше використовуються для приготування страви, це:
- злакові;
- овочі;
- фрукти;
- м’ясо;
- морепродукти тощо.
Як правильно їсти боул?
Можна використовувати будь-які інгредієнти, головне, щоб вони несли користь організму, та поєднувалися між собою. Для основного приймання їжі боул можна зробити більш поживним, як перекус можна використовувати овочеві або фруктові боули. У разі використання заправки для боулу, страву перед вживанням обережно струшують, щоб заправка рівномірно розподілилась між продуктами.
Чому дієтологи вважають боул корисною стравою?
Ми вже зауважили, що боул зовні виглядає дуже привабливо та апетитно. Акуратні різноколірні шматочки, які знаходяться в одній мисці, візуально виглядають просто приголомшливо. Недарма, саме цю страву кулінарні інста-блогери найчастіше виставляють на своїх сторінках. А ще, окрім привабливого вигляду, така страва має колосальну користь для здоров’я.
Правильно приготований боул витримує потрібний вміст клітковини, білків, вуглеводів, корисних жирів. Основою для боулу найчастіше стають злакові та коренеплоди. Це бурий рис, кус-кус, кіноа, морква, картопля.
Щоб збагатити організм людини необхідними вітамінами та мікроелементами, то це задача зелені, ягід, горіхів, насіння та іншого корисного суперфуду. Джерелом білку у боулі виступають яйця, риба, морепродукти, м’ясо птиці, сир. Далі по списку корисні жири. У боулах їх роль виконують:
- горіхи;
- авокадо;
- баклажани;
- броколі;
- насіння льону;
- насіння кунжуту, коноплі та інші.
Ну, і звичайно клітковина, яка знижує ризик захворювань шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи, а також сприяє схудненню. Багато клітковини міститься у волоських горіхах, бобах, злаках, картоплі, цвітній капусті, селері, зеленій квасолі.
Тож, якщо ви бажаєте не тільки смачно поїсти, а ще з користю для організму, кухарі з Poke Lulu приготують для вас смачний боул зі свіжих та корисних продуктів.