Пацієнт помер, поки команда реагування на ковід їхала до квартири. Лікаря швидкої допомоги Степана Ж. судили за ненадання належної допомоги пацієнту, що призвело до його смерті.Після чого засудили лікаря. Залізничний районний суд Львова визнав лікаря винним, але він не був ув’язнений через закінчення терміну давності. Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виплатить понад 1 мільйон гривень компенсації сім’ям загиблих. Про це йдеться у рішенні суду, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень у понеділок, 29 квітня.
Лікар відмовився оглядати пацієнта.
Згідно з матеріалами справи, у березні 2020 року Степан З. прибув до квартири потерпілого у складі бригади швидкої допомоги. Син пацієнта розповів лікарю, що його батько, Домітро А., раптово ослаб і не може самостійно сидіти. Обвинувачений увійшов до квартири і запідозрив, що у чоловіка COVID-19. Незважаючи на те, що дружина і син пацієнта заперечували будь-який контакт з хворим і наявність у нього симптомів коронавірусу, лікар відмовився оглядати чоловіка.
Після неодноразових прохань родичів Дмитро А. погодився на вимірювання сатурації кисню в легенях і попросив виміряти температуру. У нього була висока температура, а сатурація кисню становила 62%. Степан З. викликав спеціальну ковідну бригаду. Бригада добиралася до будинку майже дві години. Протягом цього часу лікар швидкої допомоги був на місці, але не надавав жодної медичної допомоги Дмитру А. Коли вони приїхали і оглянули пацієнта, лікар спецбригади констатував його смерть. Після цього лікар повідомив поліцію.
Їжа потрапила в дихальні шляхи пацієнта.
На судовому засіданні Степан З. не визнав свою провину. Він стверджував, що сім’я Дмитра А. “обманула” його, сказавши, що температура у нього нормальна, а він збрехав про відсутність симптомів і про контакт з пацієнтом, хворим на COVID-19. Відмовляючись від огляду потерпілого, лікар намагався захистити себе та інших парамедиків від інфікування. Степан Ж. також зізнався, що записав у свою картку інформацію про аналізи, які насправді не робив, оскільки не міг їх подати незаповненими.
При цьому потерпілі стверджували, що Дмитру А. стало погано під час прийому їжі. В нього виникли труднощі з диханням, різко змінився колір обличчя. Вони вмовляли лікаря оглянути пацієнта, адже йому на очах ставало гірше — його шкіра синіла, а дихання було важким та хриплим. На вмовляння рідних Степан Ж. лише відповідав, що вони наразили його та решту бригади швидкої на небезпеку заразитися коронавірусом.
Поки спеціальна судово-медична бригада їхала до квартири, лікар весь цей час залишався осторонь і не оглядав Дмитра Ж. та не надавав йому медичної допомоги. Пізніше судово-медична експертиза встановила, що в дихальні шляхи пацієнта потрапила їжа. Ця їжа викликала утруднення дихання і призвела до смерті.
Центр екстреної медичної допомоги виплатить понад 1 млн грн компенсації
Залізничний районний суд Львова визнав Степана Ж. винним у неналежному виконанні своїх обов’язків, що призвело до смерті пацієнта. Лікар був засуджений до двох років позбавлення волі, але зміг уникнути покарання через закінчення строків давності. Суд також зобов’язав Львівський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виплатити 1 005 000 грн. (по 350 000 грн. дружині та двом синам пацієнта) в якості моральної шкоди родичам померлого пацієнта.
Більше про актуальні новини Львову читайте на нашому сайті.