Робота автомобільного двигуна потребує безперебійної подачі палива. Таку можливість забезпечує вентиляція бензобака.
Пропонована стаття розповість про призначення відповідної системи, важливим компонентом якої клапан вентиляції паливного бака https://www.ford.org.ua/product/klapan-ventilyacii-toplivnogo-baka_2/ , детально.
Ключові особливості роботи вентиляційного обладнання
Завдяки вентиляції паливного бака, авто в тому самому обсязі, в якому бензин витрачається, отримує в бак ззовні повітря. Порушення цього процесу призводить до утворення всередині паливного бака зниженого тиску. Унаслідок цього подача бензину в двигун зупиняється.
Інша причина необхідності вентиляції паливного бака – можливість розширення вмісту його резервуару внаслідок нагрівання. Із бензобака має виводитися достатня кількість повітря. Інакше паливо, яке заливається, буде через заливний патрубок переливатися.
Труба заправки, розташована вище бензобака, обладнана вентиляційним впускним/витяжним резервуаром. До даного елемента приєднуються два шланги-трубопроводи. Верхня трубка слугує для виведення повітря з бензобака в момент, коли в нього заливають бензин. Вона забезпечує так звану прискорену вентиляцію.
Інший трубопровід має вигляд більш тонкого вентиляційного шланга. Його мета – відведення постійно утворюваних парів палива. Додатково така трубка дозволяє надходити повітрю відповідно до об’ємів витрати пального. Це запобігає утворенню зниженого тиску всередині бака.
Як працює система фільтра з активованого вугілля?
Автомобілі, що мають каталітичний нейтралізатор, обладнані впускною/випускною трубкою, виведеною не просто назовні. Вона проходить до бачка з активованим вугіллям, місцем розташуванням якого є права колісна ніша в передній зоні автомашини.
Завдання відповідного пристрою полягає в уловлюванні токсичних парів палива. Надходять такі шкідливі для довкілля пари з вентиляційної місткості. Причина їх утворення – нагрівання палива в бензобаку.
Якщо мотор працює, тобто витримує певне навантаження, таке обладнання відсмоктує з бака гази за участі електромагнітного клапана вентиляції бензобака. Цей елемент системи налаштовують за допомогою блоку керування запаленням та вприскуванням бензину.
Під час певних робочий станів місткість даного фільтра продуває потік свіжого повітря. Це відбувається в момент відкривання запірного клапана пристрою фільтрації з активованого вугілля.
Вуглеводні, які накопичилися, цілеспрямовано подаються до камери згорання за допомогою клапана регенерації.
Що варто знати про блокування витікання палива та його зливання?
Місцем знаходження пристрою, який дозволить припинити витікання бензину, є наливна горловина. Назва відповідного елемента – гравітаційний клапан. Функціонал такого клапана забезпечує закриття трубопроводу в разі бічного нахилу кузова авто на 45° і більше.
Даний практичний та надійний метод дозволяє запобігати витіканню бензину через трубопроводи витяжки й вентиляції.
Щоб переконатися в тому, що паливо не протікає, варто від’єднати від бензобака гравітаційний клапан та одягнути допоміжний, контрольний шланг. Якщо все в нормі, то продування шланга в авто, яке стоїть на рівній площині, зусиль не вимагає.
У разі потреби ремонту паливної системи є необхідність спустошення паливного бака, тобто зливання з нього бензину. Злити залишки палива з цієї місткості можна в такому алгоритмі:
- підставити під отвір, з якого має стікати бензин, резервуар достатньої глибини;
- якнайглибше вставити шлангу в отвір заливної горловини;
- накрити щільно пальцем верхній отвір шлангової труби, після чого її витягнути й опустити максимально низько;
- відстежити, як бензин витікає з глибоко опущеного шланга внаслідок перепаду висоти.
Відсмоктувати ротом у таких випадках паливо категорично забороняється.
Демонтаж бензобака являє собою складну процедуру, що вимагає використання спеціальних інструментів, дотримання необхідного алгоритму та багатьох правил. Краще цю справу доручити фахівцям.