Музей науки і техніки у Львові – це інтерактивний простір площею 2200 м2, де відвідувачі можуть дізнатися про світ, у якому ми живемо, через експерименти та взаємодію.
“Наука” і “музей” – два терміни, які, безсумнівно, викликають нудьгу. Перше часто асоціюється з божевільними геніями, які ніколи не вилазять зі своїх книжок, щоб зрозуміти світ. Інше, навпаки, асоціюється з нудними шкільними екскурсіями та виставками, які роками припадають пилом. Музей поєднує ці дві концепції і показує, що тут можна і розважатися, і пізнавати світ глибше, ширше та інтерактивніше.
Читайте далі музей Науки, де знаходиться, що цікавого, години роботи.
Музей науки: виставкові блоки
Музей науки розділений на виставкові блоки. Кожен із них показує певну тему з нашого життя і допомагає нам зрозуміти складні речі та побачити їх під новим кутом. Львівський науковий музей – це місце, яке змінює класичне уявлення про науку і доводить, що процес пізнання може бути цікавим, динамічним і цікавим як для дітей, так і для дорослих. Розглянемо виставкові блоки.
Повітря (11 експонатів)
Тут ви зможете відчути пориви урагану та випустите повітряну кульку. Побачите на власні очі, як потенційна енергія перетворюється на кінетичну. Також тут є можливість відчути повітряне сполучення між містами України.
Наука (40 експонатів)
Дізнайтеся більше про навколишній світ і речі, які ви бачите, та подивіться, як вони працюють. Ви відкриєте для себе справжню природу повсякденних, але дивовижних природних явищ.
Акустика (13 експонатів)
Дізнайтеся, як працюють звукові хвилі, спроектуйте свій голос у вигляді діаграми на екран і виміряйте швидкість звуку. Пограйте на великому піаніно на підлозі або на барабанах за склом.
Люди (3 експонати)
Чудова можливість дізнатися більше про себе. Зрозуміти, чому людське тіло – це унікальний механізм і хто з нас може краще чути, бачити далі і краще переміщатися в просторі.
Вода (18 експонатів)
Відчуйте процес очищення води: від дощу, що падає з хмар, до випитої склянки води. Побудуйте міні-ураган у приміщенні, дізнайтеся про різну в’язкість рідин, створіть міні-океанські хвилі та зануртеся в глибини Маріанської западини.
Оптика (6 експонатів)
Відкрийте для себе, що сонячне світло не біле, та дізнайтеся про кольоровий спектр. Дізнайтеся для себе, що відбувається при змішуванні червоного, зеленого і синього світла та багато іншого цікавого і повчального.
Електрика (6 експонатів)
Дізнайтеся, чим відрізняється змінний струм від постійного, зрозумійте, як і з чого виробляється електроенергія та які існують види електроенергії.
Роботи (2 експонати)
Поспілкуйтеся з РобоСпіваком. Він не тільки відповість на ваші запитання, але й заспіває пісень та покаже танці. У вас також буде можливість скористатися роботизованою рукою KUKA KR 210.
Формула 1 (4 експонати)
Формула 1 – це більше, ніж просто кільцеві перегони, і відвідувачі можуть дізнатися, чому перегони – це не тільки швидкість, але й майстерність та винахідливість.
Цікавинки музею
У музеї є зона, яка вчить людяності та толерантності. Здорові діти можуть сідати в інвалідні візки і долати на них перешкоди. Вони також можуть спробувати качати воду, як це роблять діти в Африці.
Весь простір музею заповнений маятниками, моделями та пристроями. Моделі змінюють свій стан, форму та положення. Магнітні поля, вихори та сніжинки можуть генеруватися з кожним кроком. Можна відчути ураган, попрацювати на вітряній електростанції, відправити стиснене повітря між містами України і подивитися, як його “доставляють” по трубах.
Відтворення торнадо
Один з найцікавіших експонатів – трансформатор Тесли. Електрична коробка з розрядом, до якої можна доторкнутися в спеціальних рукавичках.
В музеї є невелика модель “російського військового корабля” з дірками, щоб українські діти могли його топити.
Інформаційні стенди пояснюють, як працює кожен експонат.
Власник музею Роман Санін також має намір співпрацювати зі школами, які матимуть можливість візуалізувати уроки фізики.
Він переконаний, що в цей складний для українського народу час потрібно будувати, а не руйнувати. І такий музей є важливим і корисним.
Інформація для відвідувачів
Музей науки Львів графік роботи: щодня з 09:00 до 20:00.
Де знаходиться: музей знаходиться на перетині вулиць Стрийської та Наукової. Адреса: вул. Стрийська, 200а, неподалік є озеро, ресторани та супермаркет, де можна провести сімейний відпочинок.
Яка ціна за вхід: вхід коштує 350 грн для відвідувачів зростом від 90 см. Маленьким дітям та людям з інвалідністю вхід безкоштовний. Музей науки квитки можна купити онлайн, як і в кінотеатрі, на певний час, щоб уникнути натовпу і черг.
Музей науки Львів – це чудове місце відпочинку для вас та вашої родини. Тут ви проведете час весело та отримаєте нові знання! Бажаємо гарного відпочинку!
Більше корисної інформації про Львів читайте в рубриці Туризм на нашому порталі.