Сучасна медицина пропонує чимало методик для обстеження організму пацієнтів з метою оцінки його стану, виявлення захворювань внутрішніх органів та ризиків розвитку цих патологій.
Одним із таких методів, що зарекомендував себе високою точністю й ефективністю, при цьому є безпечним, вважається ультразвукова діагностика. Чому потрібно робити УЗД, з якою метою та періодичністю слід проходити цю процедуру та куди варто звернутися для УЗД у Львові розповість подальший текст.
Переваги УЗД-обстеження
Відповідного роду апаратна діагностика дає можливість медичним фахівцям отримувати зображення тканин та внутрішніх органів, які дозволяють побачити їх стан. Спеціальне обладнання, що забезпечує таку процедуру, працює на принципі застосування високочастотних ультразвукових хвиль.
Завдяки цій методиці, лікар бачить органи та відстежує зміни, що відбуваються в них, в реальному часі.

Ефективність та користь УЗД, що наразі стало стандартом у багатьох медичних галузях, є очевидною:
- результатом такого дослідження є об’єктивна й достовірна інформація – ці візуальні дані дозволяють фахівцям виявляти наявні аномалії, призначати оптимальні курси лікування та здійснювати їх контроль;
- цей метод відграє роль важливого інструменту попередження серйозних хвороб та виявлення їх на початкових стадіях, що підвищує шанси для успіху лікування;
- він практикується для діагностики стану органів різних систем, у тому числі репродуктивної, травної, сечовидільної й серцево-судинної;
- ця процедура не є шкідливою – вона не передбачає негативного радіаційного впливу та абсолютно безболісна для обстежуваних.
Зважаючи на такі позитивні особливості, обов’язкові УЗД для жінок/чоловіків рекомендуються як складова планового медогляду у Львові та інших містах – це спосіб для підтримки здоров’я та запобігання ймовірним, пов’язаним із ним проблемам.
Як процедура допомагає попередити хвороби?
Протягом останнього десятиліття, за даними фахівців, зросла кількість випадків хвороб, які розвиваються безсимптомно. Така клінічна картина, коли хворого тривалий час нічого не турбує, є часто характерною для онкологічних патологій.
Переконатися у відсутності захворювань задля впевненості у власному здоров’ї або виявити найменші структурні зміни органів на початкових стадіях їх ураження у випадку їх наявності дає можливість профілактичне УЗД.
Зроблене вчасно, таке обстеження, що є ключовим фактором для постановки точного діагнозу, допомагає обрати найбільш дієву методику лікування, уникнувши при цьому інвазійних хірургічних втручань.
Сутність дослідження ультразвуком
Принцип відповідного медичного обстеження полягає у імпульсній дії ультразвукових датчиків апарату. Ці високочастотні імпульси проникають вглиб тканин, поглинаються ними, а потім, після часткового послаблення, повертаються в зворотному напрямку – відбиваються організмом.

Апаратура перетворює їх на електричні сигнали та в результаті подальшої електронної обробки формує ехографічну картинку, що відображається на моніторі.
Ультразвук тканини не здатні накопичувати. Протипоказань для такого обстеження практично нема.
Коли потрібно робити УЗД та які патології воно виявляє?
Цей метод діагностики, що з доступним та безпечним, найчастіше використовують для визначення таких захворювань:
- жовчнокам’яної хвороби, запальних процесів в області підшлункової залози та інших аномалій органів черевної порожнини;
- наявності конкрементів, доброякісних та злоякісних пухлин у нирках;
- аневризми та відхилення в роботі серцевих клапанів;
- вузлів та інших патологій щитовидної залози;
- тромбозів та стенозів у судинах;
- новоутворень різноманітної етіології в органах жіночої репродуктивної системи, зокрема, кістозів та міом.
УЗД для жінок у м. Львів також актуальне для ранньої діагностики вагітності та відстеження процесу росту й розвитку плоду у вагітних.
Рекомендована періодичність обстеження
Лікарі вважають, що оптимальна частота цієї діагностичної процедури для кожної людини є індивідуальною.
У даному зв’язку має значення багато чинників. Серед них варто назвати стать та вік, наявність хронічних патологій та генетичну історію.

Але навіть якщо жодної симптоматики не спостерігається, і людина почувається добре та не має пов’язаних зі спадковістю факторів ризику, вкрай бажано проходити таке дослідження хоча б раз на два роки.
Відповідь на питання, як часто робити УЗД людям, що мають схильність до певних патологій, інша – ця процедура має бути щорічною.
Жінки, що дбають про власне здоров’я, повинні регулярно обстежувати органи малого тазу і молочні залози.
Що варто знати про УЗД для різних категорій пацієнтів?
Така діагностична методика є невід’ємною складовою контролю протікання процесу вагітності, розвитку дітей перших років життя, а також тих, хто має проблеми з органами черевної порожнини та серцево-судинної системи.
- Вагітні. Вони проходять УЗД-обстеження з метою відстеження розвитку плоду, стану плаценти й навколоплідних вод. За весь період вагітності відповідний моніторинг здійснюється тричі. Перший раз – на ранньому терміні для підтвердження цього стану, наступні – під час другого та третього триместру. Це потрібно, щоб запобігти ускладненням у майбутньої мами й малюка.
- Діти. Багато молодих батьків цікавляться, коли й навіщо проходити УЗД регулярно слід малятам перших років життя. Така процедура є рекомендованою для новонародженого, а також для немовляти у віці 6 місяців, 1 рік та для трирічної дитини. Ці періоди є найважливішими для виявлення можливих патологій дитячого організму. Відповідні перевірки, що безболісні й безпечні, є запорукою здоров’я та загального благополуччя малюка.
- Обстеження органів черевної порожнини. Дану діагностику слід робити в рамках профілактичних оглядів раз на рік. Люди, що мають хронічні патології жовчовивідних шляхів, печінки та підшлункової залози, мають проходити це обстеження через кожні 6 місяців. Зображення, що показує УЗД, допомагає виявити наявність конкрементів у жовчному міхурі, пухлин, запальних процесів та інших патологічних змін внутрішніх органів.
- Кардіологічна система. Серце й судини обстежують ультразвуковим апаратом на предмет виявлення різноманітних аномалій. Це дослідження лікар призначає у випадку утрудненого дихання, болю в грудній клітці та порушень серцебиття. Регулярно його проходити мають діабетики, гіпертоніки та люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями.

А оцінити повноцінність репродуктивної функції, стан чоловічих статевих органів та діагностувати аденому простати, сечокам’яну хворобу, запалення яєчок і виявити новоутворення допомагає УЗД для чоловіків – у Львові таке обстеження, локальне та комплексне, на апаратурі новітнього покоління пропонує медичний центр «Ехомед».
Варто знати, що не заважаючи на безліч своїх позитивних особливостей, ультразвукова діагностика деякі захворювання, зокрема ті, що пов’язані з ураженнями м’яких тканин, визначити не здатна. У порівнянні з цим методом, ефективнішими є комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія. Проте ці методики мають деякі протипоказання й застосовуються винятково за призначенням лікаря. Крім того, вони є досить вартісними.
На відміну від МРТ та КТ, сучасне УЗД у Львові є процедурою доступною. Щоб з’ясувати, коли та як часто таке дослідження необхідно проходити саме вам, слід звернутися за консультацією до сімейного лікаря.