Відвідати іграшковий музей у Львові буде цікаво кожному. Діти тут зможуть побачити сотні старовинних й цікавих іграшок, дізнатись, чим грались їх батьки, бабусі та дідусі. А дорослі поринуть у своє дитинство, побачать надзвичайні експонати та 100% відчують ностальгію. Це дуже популярний музей Львову, який завжди має багато відвідувачів. Сюди приїжджають туристи, іноземні гості, а також із задоволенням ходять самі львів’яни. Пропонуємо гід даним закладом та дати відповіді на найпоширеніші питання. Зокрема, де заходиться музей іграшок у Львові, та що цікавого про нього відомо.
Чим відомий Львівський музей іграшок?
Відкрили музей іграшок у Львові не так давно, у 2018 році. Заснував його Морозовський Павло, якому вже виповнилась майже 80 років. Орендується приміщення недалеко від оперного театру у звичайному місцевому будиночку з дерев’яними сходами на другому поверсі. Цікава його ознака – це величезна м’яка іграшка на балконі.
Спочатку в засновника з’явилась ідея, знайти та зібрати всі іграшки, які в нього залишились з власного дитинства, а потім Павло дуже захопився цією колекцією та вирішив не зупинятись. На збір всіх іграшок він витратив понад 7 років. Почали допомагати друзі та знайомі, проносивши свої дитячі ляльки, машинки, дерев’яні та м’які іграшки. А потім колекціонер почав шукати цікаві екземпляри по всьому світу, навіть спеціально їздив на аукціони та викупав необхідні експонати.
Коли назбиралось вже понад двох тисяч одиниці, тоді Павло замислився над тим, щоб відкрити музей іграшок у Львові. Так і з’явився дійсно унікальний музей, який радісно приймає всіх бажаючих.
Колекції та експонати музею
Сьогодні кількість іграшок у музеї складає 2500 тисячі. 500 штук принесли відвідувачі з моменту відкриття, та подарували у власність музею. Кожна іграшка має свою історію та унікальна. Деяким експонатам вже понад 100 років.
Колекція новорічних прикрас та фігурок
Пам’ятаєте ті старі фігурки Діда Мороза та Снігуроньки? А якими прикрасами наряджали ялинки, наприклад у 1950 році? Тут все це можна побачити. Колекція новорічних фігурок та прикрас налічує півтори тисячі екземплярів. Які знаходяться в дуже гарному стані.
Колекція ляльок
Ці експонати дійсно вражають. Наче знаходишся у машині часу, яка повертає тебе у минуле дитинство. Наприклад, є унікальна фігурка відомого артиста Юрія Нікуліна, яку зробили до його ювілею на 50 років.
Власник музею має такі ляльки, які являються дуже рідкісними. В період з 1950 по 1970 роки, випускались тільки лімітовані серії таких іграшок та їх не продавали, а дарували різним людям за окремі ознаки перед країною. Приклад – це лялька «Нюша» яку виготовили на харківській фабриці, а в продаж вона так і не попала.
Одна бабуся, корінна жителька міста, принесла свою ляльку в дуже гарному стані, якою сама гралась в дитинстві, а це були 1930 роки, та весь цей час вона простояла у неї в серванті.
Колекція м’яких іграшок
Велика кількість таких іграшок є в музеї, вони дуже різні та їх практично не реставрують. Засновник каже, що так іграшка втратить свою цінність і стане практично новою. Головні представники цієї колекції – це два ведмедики. Перший з них пережив блокаду Сталінграду під час другої світової війни. А другий коричневий ведмедик випускався в обмеженій серії під час проведення олімпійських ігор в СРСР у 1980 році (щоб його викупити, приїжджав навіть американський колекціонер, але йому було відмовлено).
Вся необхідна контактна інформація
Знаходиться Львівський музей іграшок за адресою: вулиця Торгова, 15. Це центральна частина міста недалеко від Оперного театру. На балконі є вивіска, а також при вході в будівлю. Всю необхідну інформацію можна дізнатись за телефоном (093)858-22-38.
У музей іграшок Львів ціна квитків зовсім невелика, всього 50 гривень. Для дітей, пенсіонерів та інвалідів діє знижка – вартість складає 30 гривень. Всі зібрані кошти власник витрачає на оплату оренди та підтримання музею в належному стані, а інші кошти, які залишаються – передає у дитячі будинки.
Велика перевага музею в тому, що з багатьма експонатами можна погратись дітям, а в дорослих також є можливість потримати їх в руках. Не забувайте, що іграшки тут не продаються – це велика історична пам’ять, та завчасно попередьте про це своїх дітей. Можна придбати у якості благодійного внеску для дітей-сиріт їх ручні роботи (саморобні іграшки).
Працює музей іграшок з середи по неділю, його графік роботи з 11:00 до 20:00 години. Також є можливість попередньо домовитись та провести екскурсію у не робочий день або час.
Тут зовсім не сучасні іграшки, яких зараз дуже багато, а саме старовинні. Відвідавши це місце, дорослі пригадають той час, коли кожна лялька була на вагу золота, а діти із захопленням проведуть час серед унікальних експонатів. Тож завітайте д музею іграшок у Львові і точно не пошкодуєте!
Біле цікавих місць Львову, на нашому сайті.