Львів — місто з європейським смаком, яке приваблює туристів з усього світу витонченістю своєї архітектури та неповторним шармом, який закарбовується в пам’яті надовго. Замки — одна з туристичних принад, яку охоче відвідують ті, хто цікавиться історією та культурою. Містична атмосфера стародавніх замків — це те, що вабить кожного туриста.
Сьогодні розповімо про один з найдавніших і найвідоміших замків Львова — Високий замок. Слава про нього лине далеко за межі міста, він завжди радо розповість про цікаве, сповнене історій минуле Львова. На вершині його побудови є оглядовий майданчик, піднявшись на який, ви зможете сповна насолодитися неймовірно красивою панорамою міста — замок розташовується на висоті 413 метрів над рівнем моря. Обіцяємо, що коли підніметеся, ви будете вражені чарівним пейзажем, що відкривається з замку. А також зможете прихопити з собою цікавий сувенір: власний портрет чи карикатуру, адже це місце вже давно облюбували художники, портретисти та карикатуристи.
Крізь час і простір: історія Високого Замку у Львові
Як і усі замки, Високий замок має власну, досить цікаву історію. За свідченнями, що знаходяться у різних архівних документах, історики змогли встановити, що Високий Замок був побудований у часи існування Галицько-Волинської держави. Під чуйним керівництвом сина Данила Галицького, великого короля Лева (того самого, на честь якого носить свою назву місто) на горі було зведено міцні дерев’яно-земляні укріплення. Дослідникам було відомо, що король Лев Данилович славився войовничим характером і був дуже охочий до винаходів, що допомагали здобувати фортеці. Це значить, що він добре знався на технологіях побудови фортець та кам’яних укріплень з високим рівнем захисту. Тож, можна сміливо стверджувати, що у побудові Високого Замку застосовувалися найпередовіші будівельні технології.
З часом укріплення розібрали, відбудувавши заново з початком нової ери життя Львова — за правління короля Казимира ІІІ.
Основу побудови складав міцний камінь, під вежами замку було облаштовано в’язницю. Кілька століть велична будівля стояла непорушно, аж допоки не була захоплена військами Богдана Хмельницького на чолі з Максимом Кривоносом.
Як раніше називалась Замкова Гора? Що до теперішньої назви гори, раніше вона назвалася не Замковою, а Пісковою Горою.
Наразі як активний туристичний об’єкт діє Замкова гора, де збираються усі охочі доторкнутися до історії славного міста Лева і насолодитися його красою. У 2004-2005 роках були обговорення щодо можливості відтворення кам’яної споруди замку, але нажаль, цей проект так і не було реалізовано.
Зараз, під час війни, Замкова гора охороняється задля безпеки громадян: заборонено підійматися на її вершину.
Парк “Високий Замок”
Якщо підійматися на Високий замок, неможливо минути увагою чарівну атмосферу парку, який супроводжує увесь шлях. Парк “Високий замок” був проектом міського садівника Бауера (зазначимо, доволі успішним!). Простягається ця краса між схилами Замкової і Княжої гір.
Загальна площа парку “Високий Замок” складає 36,2 гектари.
Прогулюючись парком, зверніть увагу на розмаїття насаджень: тут ростуть і явори, і дуби, і клени, ясени і каштани, липи, акації, тополі…І це ще не повний список! Сам парк складається з двох частин: нижньої та верхньої тераси. Знизу розташовано пам’ятник Максиму Кривоносу, ресторан, нижній оглядовий майданчик та садівничий будиночок, довкола якого насаджені екзотичні рослини — чим не знахідка для любителів флори! Коли ж підніметеся на верхню терасу, побачите штучно створений курган, де знаходяться залишки оборонного муру, що захищав Високий Замок та оглядовий майданчик.
Цікаві факти про Високий Замок
Звісно, історичні місця не можуть бути без супроводу цікавих фактів, тож пропонуємо почитати про Замкову Гору:
- За свідченнями дослідників, земля та пісок для побудови Високого Замку звозилися з різних історичних регіонів Польської держави;
- Вдале розташування замку не давало ворогам можливості захопити його аж до 1648 року;
- Наприкінці 18 сторіччя цю величну історичну будівлю почали…розбирати! Все для того, щоб використати отриманий, чи то пак, розкрадений матеріал у якості будівельного. Таким чином, вже на початку 19 сторіччя замок був повністю розібраний, а “позичені” шматочки і до сьогодні перебувають у різних частинах Львова;
- Парк “Високий Замок” налічує близько 50 видів найрізноманітніших дерев;
- Велич цього місця без перебільшення дуже вагома — навіть у першій згадці про місто великого короля Лева фігурує будівля Високого Замку.
Скажемо від себе: читати щось цікавеньке про Високий замок, це, безсумнівно, добре, але ще краще — побачити і осягнути велич цього місця наяву. До всього, незабутні емоції та приємні враження від проведеного у цьому чудовому місці часу вам точно гарантовані!
Але перш ніж побачити місце, потрібно обрати маршрут, яким досягнете Високого Замку після приїзду до Львова. Отож, далі читайте про те, як дістатися архітектурної пам’ятки.
Високий Замок: як доїхати?
Якщо ви вже прибули до Львова, та встигли розташуватися у готелі, шукайте необхідний вам транспорт, який доставить до необхідної точки.
До парку “Високий Замок” з будь-якого кінця міста йдуть автобуси; серед них шукайте маршрути номер 114, 138, 53, 28, 41. Також можна дістатися місця призначення з допомогою трамвая — йде маршрут номер 6.
Після того, як оберете вигідний вам спосіб пересування, треба дістатися вулиці Личаківської, далі піднятися вгору, по часу це десь 15 хв. Шукайте адресу замку — вулиця Високий Замок, 1.
Де перекусити поблизу Високого Замку у Львові?
Так як Львів є туристичним містом, для вас не буде складністю знайти заклад харчування, де слід підкріпитися перед екскурсіями серед визначних місць міста.
На вуличках ви зустрінете безліч кафе, барів, ресторанів на будь-який смак та бюджет. А якщо плануєте щось особливе, не забувайте, що на Високому замку функціонує ресторан — те що треба для особливої нагоди!
Обов’язково відвідайте Львів і його головне визначне місце — Високий Замок. Кажуть, що бути у Львові і не побувати тут, це як бути у Парижі і не побачити Ейфелеву вежу. Тож обов’язково включіть до запланованої поїздки маршрут до Замкової Гори. Насичуйте життя приємними враженнями. Бажаємо гарної мандрівки!